خرید با تخفیف کتاب دانشگاهی

خرید کتاب دانشگاهی

فرقی نمی‌کند که در چه رشته‌ای مشغول به تحصیل هستید، همواره وجود یک کتابخانه‌ی بزرگ که انواع کتاب های دانشگاهی را در بر میگیرد مورد علاقه‌ی بسیاری از دانشجویان بوده و خواهد بود. کتاب‌های منبع و یا حتی کتاب‌های کمکی می‌توانند به افراد را در راستای رسیدن به اهدافشان کمک نمایند. لذا در این محتوا به بررسی نکات مهم خرید کتاب های دانشگاهی خواهیم پرداخت.

تا اظهار نظر استادتان صبر کنید

از آن جایی که نمی‌توان منکر حقیقت شد باید گفت که با توجه به قیمت بالای انواع کتاب دانشگاهی حتما تا اظهار نظر نهایی استادتان صبر کنید. چرا که کتاب‌های مختلفی توسط سازمان‌های مربوطه به دانشگاه‌ها و اساتید ابلاغ می‌شوند که ممکن است هر سال استادها بنابر صلاحدید خود از یک کتاب مشخص استفاده نمایند. پس برای این که مجبور به پرداخت هزینه‌ی اضافی نشوید بعد از اعلام استاد کتاب‌های مربوطه را خریداری نمایید. البته منظورمان این نیست که تا شب امتحان صبر کنید! کمی زودتر اقدام کنید تا دچار استرس و نگرانی نشوید.

بررسی سایت انتشاراتی

پس از این که مطمئن شدید که قصد خرید یک کتاب را دارید به سایت انتشاراتی آن مراجعه نمایید. طی این مراجعه شما باید آخرین نوبت چاپ و ویراست کتاب را همراه با قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده از سایت استخراج نمایید. چاپ های جدید معمولا گران‌تر از نمونه‌های قبل هستند پس بدیهی است که اگر کتاب چاپ قبلی را پیدا کردید باید آن را با قیمت پایین‌تری خریداری کنید. چاپ های مختلف تا زمانی که قیچی ویراست به آنها نخورده باشد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. اما نمونه‌های ویراست شده در نوع و چیدمان مطالب کمی متفاوت‌تر هستند. اگر قصد خرید ویراست های قبلی را دارید حتما با استاد خود مشورت کنید.

خرید آنلاین کتاب دانشگاهی

خرید کتاب دانشگاهی دست دوم

در این گرانی‌های بی حد و مرز خرید کتاب‌های دست دوم پیشنهاد بسیار خوبی می‌باشد. مخصوصا کتاب‌هایی که تمیز هستند و با قیمت مناسب به فروش می‌روند ارزش خرید بالایی دارند. برای این که کتاب‌های دست دوم را با قیمت پایین‌تر خریداری کنید بهتر است که تا جای ممکن واسطه‌ها را حذف نمایید. لذا همیشه از ترم بالایی‌های خود بخواهید که اگر قصد فروش کتابی را داشتند به شما اطلاع دهند. این مورد برای کتاب‌های عمومی و یا کتاب‌هایی که در کنکور مقاطع بعدی منبع نیستند مصداق بالایی دارد.

انواع کتاب دانشگاهی را از کجا می‌توان تهیه کرد؟

در زمان‌های گذشته که دسترسی به منابع و تامین کنندگان مختلف به راحتی امروز نبود خیلی از دانشجویان به جمع کردن انواع جزوه‌ها و یا کپی کردن کتاب استاد بسنده می‌کردند. اما این روزها طیف وسیعی از فروشگاه‌های آنلاین و حضوری در شهرهای مختلف وجود دارند که می‌توانند کتاب‌ها را به دست علاقه‌مندانشان برسانند. از آن جایی که این کتاب‌ها به درک بهتر و عمیق‌تر مطالب کمک می‌کنند در چند سال اخیر با مجازی و بی ثبات شدن آموزشها از اهمیت بیشتری برخوردار گشته اند. بنابراین افراد بیشتری نسبت به خرید انواع کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی برآمده‌اند.

میزان نیاز رشته‌ها به کتاب دانشگاهی

  • معمولا کسانی که در رشته‌های علوم انسانی تحصیل می‌کنند کتاب را بیشتر از جزوه می‌پسندند چرا که حجم مطالب نوشتی بالا می‌باشد.
  • رشته‌های علوم پایه کتاب‌های رفرنس بزرگی دارند که سرشار از تمرین و حل مسئله می‌باشند. لذا کسانی که به دنبال تمرین زیاد و یا حل تحلیلی مسئله‌ها هستند به این کتاب‌ها نیاز پیدا خواهند کرد.
  • رشته‌های مدیریتی تنوع زیادی دارند و افراد با توجه به گرایش و رویکردی که انتخاب می‌کنند باید کتاب های زیادی را مطالعه نمایند. تنها با مطالعه است که یک مدیر به سمت موفقیت اصولی سوق پیدا میکند.
  • خیلی از افرادی که خود را حسابدار می‌دانند معتقدند که چیز خاصی در دانشگاه یاد نگرفته‌اند. البته این موضوع منحصر به حسابداری نیست بلکه در همه‌ی رشته‌ها نیاز است که افراد با خودآموزی سطح دانش خود را ارتقا دهند.

خرید کتاب دانشگاهی الکترونیکی

برخی از کتاب‌های دانشگاهی به شکل الکترونیکی نیز فروخته می‌شوند که به مراتب قیمتشان مناسب‌تر از نمونه‌های فیزیکی می‌باشد. پس اگر بضاعت خرید کتاب‌های کاغذی را ندارید اما کماکان می‌خواهید حق انتشار آنها را رعایت کنید به دنبال نمونه‌های الکترونیکی باشید.

خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی

معمولا پیدا کردن برخی از کتاب‌های دانشگاهی در شهرستان ها دشوار می‌باشد. چرا که چنین کتاب‌هایی فروش چندان بالایی ندارند. در چنین مواقعی خرید اینترنتی بهترین گزینه می‌باشد چرا که کماکان هزینه‌ی پست از هزینه رفت آمدتان کمتر خواهد شد. به راحتی می‌توانید انواع کتاب علوم انسانی، علوم پایه و مدیریتی را اینترنتی بدون هیچ محدودیتی خریداری کنید.

4 دیدگاه برای “خرید کتاب دانشگاهی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...